Prodlužování vlasů

Kadeřnictví Michaela nabízí prodlužování vlasů, které je v současné době velice vyhledávanou službou. Dlouhé vlasy jsou jako symbol ženské krásy velmi populární a dodávají potřebné sebevědomí.

Obdržené certifikáty - prodlužování vlasů (PDF) a použití profesionální vlasové kosmetiky ELGON professional (PDF)

 

Profesionální vlasová kosmetika Elgon
Kadeřnictví Michaela pracuje výhradně s profesionální vlasovou kosmetikou od společnosti Elgon, která je původem z Paříže a nabízí své služby v oblasti vlasového průmyslu již od roku 1975. Díky vlastní celosvětové licenci na výrobu Elgon vlasů po celém světě organizuje program na prodlužování vlasů. Zárověň na trh vlasové kosmetiky dodává i inovativní Elgon výrobky, které svými vlastnostmi uspokojí širokou škálu zákazníků. Elgon zaručuje skvělý patentový systém a rychlou aplikaci a 6 mesíční záruční dobu na své služby.


Prodlužování vlasů si může dopřát každý bez ohledu na svůj věk či kvalitu vlastních vlasů. Pro spolehlivé uchycení prodloužených vlasů je doporučována délka vlastních vlasů alespoň 10 cm, ale ve vysněné délce a úpravě prodloužených vlasů nejsou zákazníci nijak limitováni. S prodlouženými vlasy se není třeba obávat ani změny životního stylu. Mohou se jakkoliv barvit i natáčet, nevadí jim ani sport či mořská voda nebo sauna.

 

Metody prodlužování vlasů
Kadeřnictví Michaela nabízí několik typů prodlužování vlasů, kdy se snaží co nejvíce přizpůsobit požadavkům a přáním zákaznic.

Při prodlužováni vlasů keratinem jsou zaručeny téměř neviditelné spoje. Protože jsou prameny vlasů zakončené keratinovými nehtíky ve tvaru U, které se tavícími kleštěmi natavují ve vzdálenosti půl centimetru od kořínků, jsou takto prodloužené vlasy i pohodlné. Odstranění pramenů se provádí pomocí odstraňovače keratinu, který se nakape na spoj a kleštičkami se rozdrtí. Na odstraněný pramen je možné ihned aplikovat nový keratin následně jej použít k opětovnému nasazení.


Péče o prodloužené vlasy
Péče o prodloužené vlasy je velmi důležitá. K péči jsou doporučeny výrobky značky Elgon, které prodoužené vlasy dlouhodobě udržují kvalitní.

Zhruba 14 dní po aplikaci je doporučená návštěva kadeřnictví, aby mohla kadeřnice přidělané pramínky zkontrolovat. Během prvních dnů mohou některé pramínky vypadnout (až 10% aplikovaných pramínků) a kadeřnice je tak může aplikovat zpátky. Se spojem není dobré si hrát či jakkoliv s ním manipulovat, protože by mohlo dojít k jeho poničení a následnému vypadnutí pramínku.
 

Mytí prodloužených vlasů
Před mytím je třeba vlasy prokartáčovat a až poté navlhčit teplou vodou a umýt šampónem Neutro značky Elgon. Vlasy je lepší úmývat v záklonu, protože se nebudou tolik zacuchávat. Šampon je ideální nanést ke kořínkům, jemně krouživými pohyby promasírovat. Prostřední část vlasů a kořínky se následně umyjí při oplachování. Pokud zákaznice trpí na mastnou pokožnu hlavy, je nutné vlasy umývat prvidelně, aby se mastnota nedržela u spojů. Po aplikaci nových pramínků je důležité počkat s umytím 48 hodin.

Na prodloužené vlasy je po každém umytí vlasů doporučeno používat  kondicionér Crema Nutriente značky Elgon. Nanáší se pouze na konečky a střední část vlasů a nikdy ne na spoje. Kondicionér se nechá působit 3 až deset minut a splachuje se vlažnou vodou. Na pramínky z přírodních vlasů je doporučen také neoplachovací kondicionér, který vlasům dodá lesk, a speciální olej na suché konečky. Maximálné péči poskytují vlasům výrobky s aloe vera. Dvakrát týdně je doporučeno používat na vlasy masku pro vyživení značky Elgon, která nesmí být nanesena na spoje ale stejně jako kondicionér na konečky a střední část vlasů.

Po opláchnutí je třeba vymačkat přebytečnou vodu a omotat hlavu ručníkem. Mokré vlasy nikdy nerozčesávat kartáčem, raději rozdělit prsty a také s nimi nechodit spát. Vysušené vlasy je na noc nejlepší svázat na temeni, aby se nezamotaly.
 

Sušení a kartáčování prodloužených vlasů
Prodloužené vlasy je možné sušit fénem s chladnějším vzduchem nebo nechat volně proschnout. Kudrnaté pramínky ovšem není doporučeno česat ani fénovat, aby nedocházelo k jejich krepatění. Stačí je upravovat prsty. Na suché vlasy je potom možné používat natáčky, kulmu či narovnávací žehličku. Při sušení i následném stylingu je doporučeno používat ochranné prostředky proti teplu.

Na kartáčování je nejvhodnější používat měkký Elgon kartáč se štěninami, který je šetrný k vlasům i spojům, jinak by mohlo dojít k vytrhnutí pramínků. Vlasy se začínají rozčesávat od konečků postupně až ke kořínkům.


Návštěva kadeřnictví po prodloužení vlasů
Čestnost návštěv kadeřnictví na propojení po prodloužení či zkuštění vlasů je u každé zákaznice individuální. Obecně je doporučeno kadeřnictví navštívit každých 4 až 6 měsíců, což odpovídá odrostům 5 až 6 cm. Keratin používaný jako spojovací materiál je tzv. biopolymerizovaný keratin, který je stavební jednotkou vlasů i nehtů. Keratin v místě napojení vlas nepoškozuje a opakovaně je možné jej využít 2-3 krát.

 

Barvení prodloužených vlasů
Po prodloužení vlasů není doporučeno barvit vlasy doma, ale pouze u profesionála. Dále není doporučeno vlasy melírovat, aplikovat trvalou s více než levelem 10 a používat více než 3% peroxid. Při žehlení vlasů je doporučena maximální teplota do 160°C a  žehlička nesmí přijít do styku se spojem. Na prodloužené vlasy není vhodně používat stylingové přípravky s vysokým obsahem alkoholu a silikonových látek nebo s PH < 7. Dále výrobce Elgon nedoporučuje na prodloužené vlasy používat kosmetiku Tigi, Head and Shoulders, Pantene, P aul Mitchell. 

 

Ceník prodlužování vlasů technikou Keratinem
Jedná se o pravé evropské vlasy různých délek

Prodlužování vlasů

Délka pramenu Cena

Jeden pramen - 30cm

75 Kč
Jeden pramen - 40cm 85 Kč
Jeden pramen - 50cm 95 Kč
Jeden pramen - 60cm 100 Kč

 

Zahušťování vlasů

Délka pramenu Cena

Jeden pramen - 30cm

75 Kč
Jeden pramen - 40cm 85 Kč
Jeden pramen - 50cm 95 Kč
Jeden pramen - 60cm 100 Kč
Posouvání pramene 35 Kč
Sundávání Keratinu 12 Kč